Çağdaş İran’da Ayaklanmalar ve Devrimler

Çağdaş İran’da Ayaklanmalar ve Devrimler

Alireza Hodaei moderatörlüğünde çevrim içi yürütülecek Çağdaş İran’da Ayaklanmalar ve Devrimler atölyesi 10 Eylül-24 Aralık 2020 aralığında gerçekleştirilecektir. İRAM İstanbul tarafından düzenlenen atölyede modern İran’ı şekillendiren 1891 Tütün Ayaklanması’ndan 1979 İslam Devrimi’ne kadarki dönemi kapsayan büyük ayaklanmalar, isyanlar ve devrimler mercek altına alınacaktır. On dört hafta sürecek atölyenin sonunda katılımcıların, İran’ın toplumsal ve siyasal yapısı, ekonomisi ve kültürü hakkında bugünü de kapsayan bütünlüklü bir bakış geliştirmeleri hedeflenmektedir. Katılımcıların her hafta verilen İngilizce kaynak okumalarını yapmaları ve derslere aktif katılım sağlamaları gerekmektedir.

Atölye sürecinde katılımcılardan on dört haftalık ders programı içerisinden bir veya iki konu seçmeleri ve seçtikleri konu ya da konularla ilgili 2500 ila 3000 kelime arasında bir makale hazırlamaları istenecektir. Makaleler katılımcıların tercihlerine bağlı olarak Türkçe, İngilizce ya da Farsça kaleme alınabilecektir. Konular öncesinde moderatöre danışılmalıdır.

Atölye perşembe günleri 17.00-19.00 saatleri arasında Google meet programı üzerinden gerçekleştirilecektir. Derslerin verimli ilerleyebilmesi için düzenli katılım sağlanmalıdır. Etkinlik dili İngilizcedir.

Başvurular 1-5 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak, başvuru sonuçları ise 8 Eylül 2020 tarihinde e-posta yoluyla başvuru sahiplerine iletilecektir. Atölyeye katılım ücretsizdir. Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Detaylı bilgi ve sorularınız için: iramistanbul@iramcenter.org

Google Takvime Ekle
Etkinlik Tarihi:   10/09/2020
Etkinlik Saati:   17:00
Etkinlik Bitiş Tarihi:   24/12/2020