Çağdaş İran’da Ayaklanmalar ve Devrimler

Çağdaş İran’da Ayaklanmalar ve Devrimler

Alireza Hodaei moderatörlüğünde çevrim içi yürütülecek Çağdaş İran’da Ayaklanmalar ve Devrimler Atölyesi 28 Ocak-18 Mart 2021 aralığında gerçekleştirilecektir. İRAM İstanbul tarafından düzenlenen Atölye’de modern İran’ı şekillendiren 1850’lerde Bâbi Ayaklanması’ndan 1979 İslam Devrimi’ne kadarki dönemi kapsayan büyük ayaklanmalar, isyanlar ve devrimler mercek altına alınacaktır. Sekiz hafta sürecek Atölye’nin sonunda katılımcıların, İran’ın toplumsal ve siyasal yapısı, ekonomisi ve kültürü hakkında bugünü de kapsayan bütünlüklü bir bakış geliştirmeleri hedeflenmektedir. Katılımcıların her hafta verilen kaynak metinleri okumaları ve derslere aktif katılım sağlamaları beklenmektedir.

Atölye sürecinde katılımcılardan sekiz haftalık ders programı içerisinden moderatörle istişare ederek bir veya iki konu seçmeleri ve seçtikleri konu ya da konularla ilgili 2.500 ila 3.000 kelime arasında bir makale hazırlamaları istenecektir. Makaleler katılımcıların tercihlerine bağlı olarak Türkçe, İngilizce ya da Farsça kaleme alınabilecektir.

Atölye perşembe günleri 17.00-19.00 saatleri arasında Google Meet programı üzerinden gerçekleştirilecektir. Derslerin verimli ilerleyebilmesi için düzenli katılım sağlanmalıdır. Etkinlik dili Türkçedir.

Başvurular 18-24 Ocak 2021 tarihleri arasında alınacak, başvuru sonuçları ise 25 Ocak 2021 tarihinde e-posta yoluyla başvuru sahiplerine iletilecektir. Atölye’ye katılım ücretlidir.

Başvuru formu için lüften tıklayınız.

Detaylı bilgi ve sorularınız için: iramistanbul@iramcenter.org

Google Takvime Ekle
Etkinlik Tarihi:   28/01/2021
Etkinlik Saati:   17:00
Etkinlik Bitiş Tarihi:   18/03/2021